Modelleeritud geellakkimise baaskoolitus 16 ak.t (2 päeva) 400.00 EUR
Täiendkoolitusasutuse nimi: Des Idees Iluõppe- ja praktikastuudio
1. Õppekava nimetus:
Modelleeritud geellaki paigaldamise baaskoolitus
2. Õppekavarühm ja õppekava koostamise alus
ÕPPEKAVARÜHM: teenindus, isikuteenindus, iluteenindus (v.a juuksur)
ÕPPEKAVA KOOSTAMISE ALUS: iluteeninduse erialade riiklik õppekava lisa punkt 1, 4, 5, 7, 16, 20, 21 ja 25, küünetehnik, tase 4 kutsestandardi kompententsid B.2.1, B.2.2, B.2.3 ja B.2.9.
3. Eesmärk ja õpiväljundid
EESMÄRK: koolituse läbinud õppija oskab klienti modelleeritud geellakkimise hoolduseks ette valmistada, teostada käte ja küünte analüüsi, hooldada naturaalseid ja geellakiga küüsi, ning kasutada aparatuuri, lakkida küüsi geellakiga ja vajadusel teostada lihtsaimaid küünekaunistamise meetodeid.
ÕPIVÄLJUNDID: koolituse läbinud õppija omab ülevaadet
- käe ja küünte anatoomiast ja füsioloogiast;
- küünte- ja nahaprobleemidest ning nende tekkepõhjustest;
- geellakkimise hoolduse protseduuride töövahenditest, toodetest, aparatuurist, tööde järjekorrast ning töövõtetest;
- geellakkimise hoolduse protseduuride probleemidest, näidustustest ja vastunäidustustest;
- küünte lakkimisest modelleeritud geellakiga ning lihtsamatest küüne kaunistamise meetoditest;
- desinfektsiooni- ja sterilisatsioonivahenditest, meetoditest, ohutus- ja hügieeninõuetest;
- kliendi nõustamisest.
4. Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused
SIHTGRUPP: iluteeninduse valdkonnas töötavad või tööd alustavad isikud, kes soovivad omandada geellaki hoolduse teostamiseks vajalikke baasteadmiseid ja oskuseid.
ÕPPE ALUSTAMISE TINGIMUSED: puuduvad
5. Õppe maht, õppe ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid
ÕPPE MAHT JA ÜLESEHITUS: koolituse kogumaht on 16 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi on kontakttunnid, õppeperiood kokku on 2 päeva.
NB! Vajalik on 1-2 modelli.
ÕPPEKESKKOND: Õppetöö toimub kontaktõppena õpikeskkonnas. Õppetöö läbiviimiseks on õppe- ja praktikastuudios võimalikult lähedaselt ilusalongile kaasaegselt ja hubaselt sisutatud ruumid õppetöö tarbeks. Ruumid vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Õppijate arv ühes grupis on max 3 inimest ning õpe toimub ka individuaalõppena.
ÕPPEVAHENDID: digitaalne õpiobjekt. Osalejatele on tagatud õppe- ja praktikastuudios aparatuuri, inventari ja toodete kasutamise võimalus.
6. Õppeprotsessi kirjeldus sh õppe sisu, õppemeetodid ja –materjalid
Üldjuhul on tegemist õppega, mis toimub 1 kord nädalas (2 nädalal), millest 30% on teooria ja 70% praktilised tegevused on Des Idees Iluõppe- ja praktikastuudios.
ÕPPEPROTSESS:
Õppe ülesehitus ja maht | Õppe sisu ja õppematerjalid | Õppemeetodid |
Kontaktõpe ja praktiline töö õppestuudios 8t | Sissejuhatav seminar. Naha ja küünte anatoomia ning füsioloogia. Naha ehitus. Küüne ehitus, terminid ja kasv. Kätel esinevad nahahaigused ja küünteprobleemid. Kliendi nõustamine. Geellakkimises kasutatatavate instrumentidega tutvumine:aparatuur ja töövahendid (küüne- ja nahatangid, viilid, pušer, poleer, frees, freesiotsikud, UV/LED lambid) tehnilised näitajad, kasutamine, hooldamine, puhastamine, desinfitseerimine, steriliseerimine, aseptika nõuded, hoolduspõhimõtted, isikukaitsevahendid. Geellakkimine: geellaki olemus, UV toodete erinevus, valguskõvastuvate toodete tehnoloogia, geellakkimise süsteemi juurde kuuluvad tooted. Lihtsad küünte disainimise võimalused ja vahendid. Geellakkimise süsteemi järjekord. Praktiline töö: valmistab juhendi alusel ette töökoha ja kliendi modelleeritud geellaki paigalduse läbiviimiseks kätel valides sobivad töövahendid ning tooted (põhjendades oma valikut). Käte analüüsi sooritamine, hügieeni järgimine, küünte viilimine ja küüneplaadi ettevalmistus. Viib juhendi alusel läbi modelleeritud geellakkimise (lakkimise harjutamine) koos freesi õppimise käsitlemisega. Selgitab tööprotsessi ja toodete valikut. Töökoha korrastamine vastavalt nõuetele peale klienti(instrumentide puhastamine, hooldamine ja säilitamine). | Koolituse tutvustus, loeng, läbitud teemade arutelu, probleemülesanne, näitlikud õppevahendid ja praktiline individuaalne töö õpetaja juhendamisel, õpetaja tagasiside sooritusele. |
Kontaktõpe ja praktiline töö õppestuudios 8t | Peamised probleemid geellaki püsimises. Küünte kerge modelleerimine geellakiga. Geellaki hoolduse põhimõtted ning erinevad eemaldamise meetodid ja nende erisus. Kliendi nõustamine koduhoolduseks. Praktiline töö (NB! Arvestus): valmistab juhendi alusel ette töökoha ja kliendi modelleeritud geellaki hoolduse läbiviimiseks kätel valides sobivad töövahendid ning tooted (põhjendades oma valikut). Käte analüüsi sooritamine, hügieeni järgimine, küüneplaadilt vana geellaki eemaldus. Viib juhendi alusel läbi geellakkimise hoolduse freesiga. Küüneplaadi ettevalmistus vajalike toodetega ja uue geellaki paigaldus ning vajadusel lihtsa disaini sooritamine. Selgitab tööprotsessi ja toodete valikut. Lähtub esteetilisest lõpptulemusest. Kliendi nõustamine. Töökoha korrastamine vastavalt nõuetele peale klienti. | Miniloeng, iseseisvalt individuaalne töö. Demonstratsioon. Enesehinnang ja õpetaja tagasiside individuaalsele sooritusele. |
Autoriõigus: Des Idees OÜ omand 2021
7. Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused
Õpingute lõpetamise tingimuseks on osalemine 100% õppekava kontakttundide mahust ja kõigi praktiliste tööde nõuetekohane täitmine. Lisaks tuleb sooritada demonstratsioon geellakkimises positiivsele tulemusele, s.t vastavalt hindamiskriteeriumitele.
Hindamismeetod | Hindamiskriteeriumid |
Õppija demonstreerib modelleeritud geellakkimise sooritust, vajadusel koos lihtsa küünedisainiga, arvestades näidustustega ning vastunäidustustega. | Õppija põhjendab töös kasutatavate toodete, vahendite ja võtete valikut, rakendab ergonoomilisi töövõtteid ning järgib tööohutuse ja hügieeninõudeid. Kasutab eesmärgipäraselt sobivaid töövahendeid, võtteid ning lähtub esteetilisest lõpptulemusest. Vajadusel nõustab klienti. |
8. Väljastatavd dokumendid
Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljasatatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.
9. Koolitaja kvalifikatsioon
Kaire Taalkis
Maniküürija-pediküürija alates 1991
Küünetehnik alates 2004
Ripsmetehnik alates 2007
Näo- ja kehahooldused alates 2007
Spaateenindaja, tase 4 uuendatud 2019
Tallinna Ülikool kutsepedagoogika BA alates 2019
Kutseõpetaja, tase 6 alates 2019
______________________________________________________________________________
All rights reserved
Kõik autoriõigused sellele õppekavale (tekstile, sisule ja tabelitele) kuuluvad autorile. Õppekava on õigus kasutada isiklikel, hariduslikel, teaduslikel, informatsioonilistel jms. eesmärkidel tingimusel, et selline tegevus ei taotle ärilisi eesmärke ja AutÕS § IV peatükis otseselt ettenähtud juhtudel ja tingimustel.