Kommenteeri

Hügieeniteadlikkus

Hügieen on usaldusküsimus. Lisaks sellele, et töökoht, tööriistad ja töötajad peavad puhtad välja nägema, peab klient tundma, et hoolitsetakse ka nähtamatute ohtude eest, peetakse kinni hügieeninõuetest. Pange klient ennast usaldama. Teie pikaajaliste suhete aluseks on kliendi eest hoolitsemine ja hügieeniteadlikkus.

Kas Sa teadsid et:

küüne all peitub umbes 500000 mikroobi!

Sõrmuse all leidub Euroopa rahavastiku võrra mikroobe!

Küünevallipõletiku puhul leidub maailma rahavastiku võrra mikroobe!

Millal pesta käsi seebi ja veega?

  • Käed on nähtavalt määrdunud;

  • enne söömist;

  • pärast nuuskamist, aevastamist, köhimist;

  • pärast tualettruumi külastamist.

Millal kasutada käte antiseptikumi?

  • kummikinnaste ära võtmisel;

  • enne kliendi puudutamist;

  • enne ja pärast kahjustunud naha (põletik, põletus, lõikehaav) puudutamist;

  • pärast nuuskamist, aevastamist, köhimist.

Mida võiks teada käte antiseptikumist?

  • Antiseptikum on tõhusam kui käte pesemine vee ja seebiga;
  • hävitab 99% mikroobidest umbes 30 sekundi jooksul;
  • antiseptikumi ei ole vaja kätelt maha pesta;

  • käed desinfitseeritakse alati enne kliendi puudutamist ja ka siis kui käiakse kliendi juurest ära.
  • alkohoolipõhised desinfitseerimisained või geelid (mida kõrgem alkoholisisaldus, seda tugevam on toime).

Kui Te aevastate või köhite kätele, peske käed või kasutage käte antiseptikumi esimesel võimalusel. Antiseptikumi ei ole vaja kätelt maha pesta.

Õige kätehügieeni tehnika on väga oluline nii seebi ja vee kui ka käte antiseptikumi kasutamise puhul.

Käsi tuleb pesta vee ja seebiga või hõõruda antiseptikumiga 30 sekundit. Ainult kiire loputamine ei tee käsi puhtaks!

Käsi tuleb pesta nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik, kuna üleliigne pesemine hävitab naha hüdrolipiidkihti ja seega põhjustab käenaha kuivamist.

Käsi mitte pesta liiga kaua ja liiga intensiivselt, sest kestev seebi toime lõhub nahka kaitsva happe-leelise tasakaalu ning muudab käed liigselt kuivaks, mis soodustab ekseemi teket.

Miks on hügieeninõuetest kinnipidamine tehtud seaduseks?

Pidev AIDSist rääkimine on meile teadvustanud riskide olemasolu. Statistika näitab, et infektsioonide risk tõuseb pidevalt. Sellel põhjusel on paika pandud uued hügieeninõuded, seadused.

Meedia vahendusel on ka kliendid üha enam teavitatud selliste haiguste nagu hepatiit, tuberkuloos levikust ning riskidest, mida kujutavad endast bakteeria, seened ja viirused. Kliendid esitavad küsimusi ning ootavad kompententseid vastuseid. Oluline ei ole seadusparagraafe ette lugeda, hügieeninõuetest tuleb lihtsalt olla teadlik ja neist kinni pidada. Haigustekitajad tuleb hävitada eos. Hügieeninõoetest tuleb kinnipidada mitte ainult sellepärast, et on seadus vaid ka sellepärast, et säiluks teie maine.

Mida hügieeniseadus nõuab?

  1. Teie vastutus: Kõik kes töötavad keha- ja iluhoolduse alal, kus tööriistade korduvkasutamise tulemusel võivad levida verega levivad haigused, on nende nõuete subjektiks.

  2. Teie ülesanne: Kõik kes kuuluvad 1. punkti alla, peavad neid hügieeninõudeid täitma. Alati, kui risk nahka vigastada, tuleb nahk ja käed desinfitseerida. Samuti tuleb puhastada ja desinfitseerida tööriistad. Enne ja peale igat hooldust tuleb puhastada käed ja tööriistad. Kui töö käigus võib ette näha naha vigastamist, tuleb vastav piirkond enne hooldust desinfitseerida, sest keegi ei tea, milliseid haiguseid klient põeb.

  3. Desinfitseerivad vahendid. Kasutada võib ainult selliseid desinfitseerivaid vahendeid, millel on BGA sertifikaat või DGHM soovitus. Puhastamine ja desifitseerimine ei tohiks tundlikku nahka ärritada. Tööriistade desinfitseerimiseks tuleb kasutada vahendeid, mis sobivad nende materjalidega. Ka töökoha desinfitseerimist tuleb võtta väga tõsiselt. Kõige kindlam on kasutada desinfitseerivaid vahendeid, mis tapavad ka HBV (hepatiit) ja HIV (AIDS) viirused.

  4. Jääkide hävitamine. Teravaid tööriistu tohib prügikasti visata alles pärast desinfitseerimist või kui need on paigaldatud vastavasse karpi.

  5. Teie usaldatavus. Nõuetest mitte kinnipidamine on seaduse rikkumine ning selle eest karistatakse vastavalt. Kes rikub nõudeid meelega või kogemata, saab trahvi. Ärge põhjustage endale või kellelegi teisele infektsiooni! See võib lõppeda surmaga.

Kõigest sellest ja paljust muust räägime ka meie koolitustel!

Tutvu meie koolitustega siin

Lisa kommentaar

Email again: